Мінкульт витратить майже мільйон гривень на аудит ютуб-каналу The Gaze
Державне підприємство Міністерства культури «Мультимедійна платформа іномовлення України» (МПІУ) заплатить майже 800 тис. грн ТОВ «Сабсаб» за проведення аудиту і розробку стратегії розвитку англомовного ютуб-каналу The Gaze.
Угоду на загальну суму 782 тис. грн з ПДВ сторони підписали за результатами відкритих торгів з особливостями, до участі в яких зголосилося лише київське ТОВ «Сабсаб». Загалом до кінця 2024 року підрядник має провести комплексний аудит ютуб-каналу The Gaze (564,5 тис. грн), розробити і затвердити оновлену стратегію розвитку (141,1 тис. грн), менторство і підтримка реалізації стратегії (76,4 тис. грн).
Київське ТОВ «Сабсаб» є розробником сервісу SubBox для аналізу і просування каналів на відеохостингу YouTube. Представник одного з українських телеканалів, що також використовують цей сервіс для аналізу свого контенту, сказав NGL.media, що вартість річної передплати на SubBox не перевищує 70 тис. грн. За його ж словами, середня вартість комплексного аудиту ютуб-каналу і надання рекомендацій з розвитку не перевищує 1000-1500 доларів (41-62 тис. грн).
Ютуб-канал The Gaze був створений у травні 2023 року за кілька тижнів до запуску державної англомовної діджітал-платформи The Gaze. За півтора року на цей канал підписалися 35,5 тис. користувачів YouTube, а загальна кількість переглядів сягнула понад 8,1 млн. За той же час загальні витрати з бюджету.
переглядають по 2,6 тис. разів. Це достатньо умовна цифра, адже відеохостинг зараховує перегляд, якщо користувач взаємодіяв з відео хоча б 30 секунд.
Відомий український медіаменеджер Євген Сафонов і у розмові з NGL.media припустив, що аудиторія ютуб-каналу The Gaze може бути «накручена» – про це, зокрема, свідчить мізерна кількість реакцій і коментарів користувачів під нібито популярними роликами. Наприклад, епізод лялькового шоу «Hidden Angle» має 605 тис. переглядів, але лише 41 лайк і 9 коментарів. Для порівняння – ролик теж англомовного, але недержавного The Kyiv Independent, який переглянули 242 тис. користувачів, має понад 3,4 тис. лайків і 1,2 тис. коментарів.
«Єдиний спосіб для каналу здобути велику авдиторію – потрапити в систему рекомендацій. Для цього потрібно робити цікавий контент, який резонує (тоді його дивитимуться і коментуватимуть) на одну тему, аби YouTube розумів, про що канал і кому його рекомендувати – пояснює Євген Сафонов. – Через те, що The Gaze має все відразу, від репортажів із фронту до кулінарних шоу, YouTube не розуміє, до якої тематики його віднести і хто його цільова авдиторія. Тож скільки б грошей МПІУ не витратило на трафік – це не підвищить популярність. У такому випадку експерти рекомендують заводити інший канал».
ТОВ «Сабсаб» минулого року заснувала вінничанка Надія Винник, проте у квітні цього року вона передала компанію у власність дніпрянці Олександрі Амеліній. Цій компанії належить онлайн-сервіс SubBox для глибинної аналітики YouTube, який використовують багато учасників відеоринку, зокрема великі українські телеканали. Загалом SubBox пропонує користувачам п’ять пакетів з різними наборами інструментів та кількістю каналів для аналітики, в тому числі й безплатний пакет. Найдорожчий пакет для медіакомпаній, який включає подобовий аналіз 200 каналів, без знижок коштує близько 12,3 тис. грн на місяць.