Київське метро витратить 1,2 мільйона гривень на двірники для лобового скла
Велика ціна стає зрозумілою, якщо врахувати, що рухомий склад на червоній лінії був виготовлений ще за радянських часів заводом, розташованим у Росії: ймовірно, робити щітки, електромотори та іншу техніку тепер доведеться вручну
КП "Київський метрополітен" проводить тендер на закупівлю склоочисних конструкцій для лобового скла у вагонах, а також насосів омивача. Загалом на ці елементи у підземці готові витратити понад мільйон гривень. А поставку товару очікують до 31 жовтня 2025 року.
Оголошення про закупівлю з’явилося у електронній системі публічних закупівель Прозорро ще 12 листопада 2024-го. Метрополітен закуповує 22 склоочисники для лобового скла рухомого складу, та ще 80 насосів омивача лобового скла. Місцем, куди треба здійснити поставки, вказано електродепо "Дарниця" на лівому березі Києва, відтак, найімовірніше, що продукція потрібна для підтримання потягів метро, що курсують "червоною" лінією (вона йде відкритою ділянкою від ст.м. "Дніпро" до кінцевої ст.м. "Лісова").
Кінцевий строк подання тендерних пропозицій сплив 20 листопада, і у закупівлі згодився взяти участь лише один учасник - ТОВ "Науково-виробниче підприємство "Ексіммаш". Він зробив пропозицію, що нижче очікуваної вартості, яку визначили у підземці, лише на 32 гривні. Відтак, на "двірники" та насоси склоомивача метро витратять 1,225 млн грн.
Якщо придивитися до товару, що його закуповує метрополітен, детальніше, то стає зрозуміло, чому звичайні щітки для вагонів можуть коштувати дорого. Адже купують не лише самі щітки (їхня довжина, до речі, складає 600 мм - це довше, ніж у більшості автомобілів), а й блок керування, два мотори-редуктори та комплект під’єднувальних дротів. Чи виробляють такі на території України - невідомо, тим більше, вони мають підходити до старих вагонів, виготовлених у СРСР на заводах, розташованих у Росії.