Через новий військовий збір податки на угоди з нерухомістю збільшаться майже вдвічі
В Україні запроваджується новий військовий збір, який суттєво підвищить податки на угоди з нерухомістю. Відповідно до нових правил, податки на купівлю-продаж та оренду нерухомості зростуть майже вдвічі.
Верховна Рада суттєво підвищила податки і для більшості українців військовий збір виросте з 1,5% до 5%. Підвищений військовий збір, який набув чинності з 1 грудня, поширюється майже на всі операції з нерухомістю. Зокрема, в усіх операціях, де виникає податок з доходів фізичних осіб тепер буде ще військовий збір у розмірі 5% від вартості об’єкта, заявила президентка АФНУ Олена Гайдамаха у Facebook.
При цьому підвищення податків торкнеться як фізичних, так і юридичних осіб, що займаються операціями з нерухомістю.
Гайдамаха нагадала, про яке житло йдеться:
- всі об’єкти, де право власності менше 3-х років і всім новобудовам, отже це всі угоди по єОселі (окрім спадщини);
- якщо це другий чи більше продаж нерухомості у календарному році;
- якщо це продаж комерційної нерухомості;
- при спадщині та даруванні іноземцями та нерезидентами.
За словами Гайдамахи, «поки навіть складно уявити собі, як відреагує на це ринок нерухомості, як зміниться чи не зміниться кількість попиту та пропозиції і що відбудеться з цінами».
«Точно можу сказати, що покупцям легше не стане. Особливо покупцям по державних програмах. Адже в таких угодах є нюанси: час очікування на погодження та фінансування, незручності зі зняттям коштів продавцями. І власники зазвичай погоджуються на ці незручності, за умови, що покупець буде сплачувати їхні податки. А тепер сума податків стане майже вдвічі більшою», – пояснила Гайдамаха.
Ці заходи спрямовані на залучення додаткових коштів до державного бюджету для підтримки обороноздатності країни в умовах триваючого конфлікту.
Експерти прогнозують, що нововведення може призвести до підвищення вартості нерухомості та зменшення кількості угод на ринку. Багато українців, які планували придбати або орендувати житло, можуть відкласти свої плани через нові фінансові навантаження.
Влада ж на місцях закликає громадян враховувати нові податкові ставки при плануванні угод з нерухомістю та консультуватися з фахівцями для розуміння всіх фінансових наслідків.
Читайте по темі: Як скандальний столичний забудовник Вагіф Алієв отримував український паспорт і хто йому дозволив бідівництво ще одного ТЦ біля метро «Лісова»
Водночас, уряд наголошує, що ці заходи є необхідними для забезпечення стабільного фінансування оборонних потреб країни в умовах війни.
Нагадаємо, податкові нововведення дозволять державі акумулювати додаткові фінансові ресурси. За підрахунками прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, у 2024 році це забезпечить надходження 8 млрд грн, а у 2025 році — 140 млрд грн.