КНДР отримуватиме літаки від Росії в обмін на військових: експерти назвали кількість

КНДР отримуватиме літаки від Росії в обмін на військових: експерти назвали кількість
КНДР отримуватиме літаки від Росії в обмін на військових: експерти назвали кількість

Російська Федерація передасть Північній Кореї невідому кількість літаків типів МіГ-29 та Су-27 в обмін на отримання військових КНДР. 

Про це пише видання Aviation Week.

За словами журналістів, Північна Корея особисто виступила ініціатором передання своїх солдатів для Росії, проте наразі вони не беруть участь у бойових діях, а розгорнуті в зоні активних напрямків фронту. Про це стверджує очільник Індо-Тихоокеанського командування збройних сил США (United States Indo-Pacific Command, PACOM) адмірал Семуель Папаро.

Такі дані він навів під час свого виступу на Національному оборонному форумі імені Рейгана. За його словами, попри те, що МіГ-29 та Су-27 "не належать до літаків п’ятого покоління, вони все ще є грізними".

Також зазначається, що крім сучасної авіації, Північна Корея може отримати від РФ в обмін на солдатів і технології для виробництва балістичних ракет та системи протиповітряної оборони.  

Читайте по темі: У 2024 році Росія втратила понад 430 000 солдатів і тисячі ББМ, - Міноборони України

Водночас аналітики Defense Express прокоментували таку інформацію. За їхніми словами, до цього моменту було відомо, що КНДР може отримати від РФ Су-35.

"У всякому випадку на такий варіант наштовхував факт, що осінню 2023 року Ким Чен Ин відвідував потужності авіазаводу в Комсомольску-на-Амурє, де власне й відбувається виробництво Су-35. Але з іншої сторони, якщо робити поправку на поточний стан авіації КНДР, то передача північнокорейському режиму МіГ-29 та Су-27 буде безумовним посиленням в якісному плані", - зазначають експерти.

У Defense Express нагадали, що наразі з відносно сучасних зразків Північна Корея має лише 18 МіГ-29 та 34 Су-25, які були отримані від Радянського Союзу ще у 1980-х роках, тоді як "ядро" авіації КНДР "на папері" складають півсотні МіГ-23 до 200 МіГ-21 та до 200 МіГ та МіГ-19.

"Що із цього "зоопарку" реально може піднятись у повітря, стало зрозуміло ще за підсумками єдиного в історії авіашоу КНДР в 2016 році. Тобто іншими словами - тепер свої МіГ-23, МіГ-21, МіГ-19 та МіГ-17, котрі по факту вже давно стали металобрухтом, Північна Корея зможе озброїтись новішими Су-27 та МіГ-29", - додали у матеріалі.

Водночас в цій ситуації важливим є не лише якісний, проте й кількісний показник, а саме скільки саме своїх МіГ-29 та Су-27 РФ може передати Північній Кореї, зауважують експерти.

"Якщо відкриємо довідник The Military Balance, то побачимо наступну картину: на початок цього року "ВКС РФ" у своєму розпорядженні мало 70 МіГ-29/МіГ-29УБ радянського зразка, 14 модернізованих МіГ-29СМТ та два МіГ-29УБТ; також - 12 літаків Су-27 та 18 Су-27УБ, 47 літаків варіанту Су-27СМ та 24 Су-27СМ3, ну й, окрім того 18 Су-27 в базовому варіанті має також морська авіація ВМФ РФ", - підкреслили аналітики.

Тому експерти припустили, що кількість запланованих до передачі літаків від Росії для Північної Кореї може визначатися тим, якого рівня своїми технологічними напрацюваннями по авіації окупанти будуть готові поділитися з КНДР.

Сторінка для друку

Читайте по темі:

ЗСУ за першу добу року знищили майже 1400 окупантів
Партизани влаштували диверсію біля складів із ракетами "Іскандер" у Тверській області РФ
Російська влада пропонує списання кредитів за службу в армії - британська розвідка
Аналітики ISW порахували, скільки кілометрів території України окупували росіяни у 2024 році
Від Москви і до Сибіру: в ГУР показали, "як горіла терористична Росія у 2024-му"
Історичний удар: бійці ГУР вперше в світі знищили повітряну ціль за допомогою ударного морського дрона Magura V5
Путін наказав нелегальним мігрантам покинути Росію до травня 2025 року
У Сирії заявили про «стратегічні інтереси» з Росією
Азербайджан посилює правила перебування для громадян Росії після авіатрощі
Єрмак: Росія не обмежиться диверсіями, "гібридні" провокації від Північної Кореї та Ірану цілком реальні і на кордонах НАТО

Коментарі:

comments powered by Disqus