Фаворит виборчих перегонів в Німеччині анонсував розширення військової підтримки України
"Християнсько-демократичний союз" зараз лідирує в німецьких передвиборчих рейтингах. Німецькі консерватори включили пункт про підтримку України й обіцянку розширення санкцій проти Росії у свою політичну програму.
Таку інформацію оприлюднило німецьке видання Spiegel.
Журналісти зазначили, що в розділі програми про зовнішню та безпекову політику ХДС обіцяє продовжити підтримку України у її боротьбі проти російської агресії "усіма необхідними дипломатичними, фінансовими, гуманітарними способами та постачанням зброєю".
Також ця впливова політична сила пообіцяла просувати розширення санкцій проти Росії у конкретних сферах.
Окрім того, ХДС прагне встановити 2% від ВВП як найнижчу допустиму межу витрат на оборону — що й зараз є цільовим показником НАТО, але не пропонує ставити вищу планку.
Читайте по темі: У Пентагоні попередили про можливі затримки у постачанні допомоги Україні до 20 січня
Також у програмі йдеться про запровадження загальнообов’язкової річної служби на суспільно важливій роботі та збільшення призову до війська.
Раніше чинний канцлер Олаф Шольц запропонував парламенту 16 грудня провести голосування за довіру уряду, що, як прогнозують політичні експерти, відкриє шлях до проведення дострокових виборів у лютому. Шольц заявив, що не стане віце-канцлером у наступному уряді у випадку, якщо його очолить лідер християнських демократів (ХДС) Фрідріх Мерц.
Своєю чергою, на зустрічі з лідером ХДС Фрідріхом Мерцом, який нещодавно приїжджав до Києва, президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Німеччини "посилення української далекобійності". Експерти спрогнозували, що він, вочевидь, натякав на ракети Taurus.
Мерц неодноразово висловлювався на користь цього рішення, а в одному з останніх коментарів заявив, що надав би Україні далекобійні ракети Taurus лише після консультацій зі США.
Нагадаємо, минулого тижня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив в інтерв’ю радіостанції Deutschlandfunk, що остаточне рішення щодо відправлення німецьких миротворців залежатиме від умов, що складатимуться в Україні. Тож питання про можливу участь військових з Німеччини в миротворчій місії після закінчення війни залишається відкритим.