В Україні почнуть карати та штрафувати за сексуальні жести та домагання
19 грудня 2024 року в Україні почав діяти євроінтеграційний закон, спрямований на боротьбу з домашнім і гендерно зумовленим насильством.
Про те, що очікує українців після внесення до Кодексу України про адміністративні правопорушення нової статті 173-7 "Сексуальне домагання", в ефірі "Ми-Україна" розповіла заступниця начальника відділу превентивних заходів Нацполіції Тетяна Іщенко.
Вона зазначила, що закон суттєво посилює відповідальність за домашнє насильство та містить низку важливих новацій.
"Цей закон, який сьогодні набрав чинності, він стосується не тільки домашнього насильства. Він, як вже було зазначено, вводить адміністративну відповідальність за нові види правопорушень, яких не було раніше в Україні. Тобто, це доповнено Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 173 зі значком 7, яка має назву "сексуальне домагання".
Згідно з цією статтею, у разі вмисного вчинення проти особи образливих, принизливих дій сексуального характеру, виражених вербально або невербально, тобто слова, жести, рухи тіла, в тому числі з використанням електронних комунікацій, особа буде притягнута до адміністративної відповідальності. Тобто, це дійсно новий виклик національної поліції", – розповіла вона.
Читайте по темі: Під Києвом знайшли покинуте немовля у сумці
Основні нововведення:
-
Сексуальне домагання як окреме правопорушення
До Кодексу України про адміністративні правопорушення внесено нову статтю 173-7 "Сексуальне домагання". У ній визначено поняття сексуального домагання та встановлено відповідальність за такі дії. -
Посилення відповідальності
Закон вводить чіткіші механізми притягнення до відповідальності за випадки домашнього насильства та сексуальних домагань, що відповідає стандартам ЄС. -
Євроінтеграційний контекст
Цей крок є частиною зобов’язань України в межах адаптації законодавства до європейських норм у сфері захисту прав людини.
Для успішного впровадження нової норми Національна поліція запустила серію тренінгів для співробітників поліції, зокрема патрульної служби. Під час навчань правоохоронців ознайомлюють із методиками реагування на випадки сексуальних домагань, збору доказів і запобігання таким правопорушенням.
"Ці зміни дозволять правоохоронцям діяти чітко, професійно та забезпечити належний захист потерпілих осіб", – підкреслила Іщенко.