До Росії продовжують постачати іноземні літаки, незважаючи на санкції США та ЄС

До Росії продовжують постачати іноземні літаки, незважаючи на санкції США та ЄС
До Росії продовжують постачати іноземні літаки, незважаючи на санкції США та ЄС

До Росії продовжують завозити літаки іноземного виробництва всупереч санкціям США та ЄС. Найчастіше заборонені для продажу Росії літаки ввозять через Туреччину.

Про це пише ЦТС.

Так, від початку 2024 року до РФ із-за кордону потрапили щонайменше 28 повітряних суден, серед яких як літаки малої авіації, так і великі пасажирські лайнери, пише російське опозиційне видання "Верстка" із посиланням на митні дані.

Найчастіше заборонені для продажу росії літаки ввозили через Туреччину (11 разів), три борти поставили через Оман, два - через Об’єднані Арабські Емірати і стільки ж через Німеччину. Також серед країн-посередників на російській митниці вказували Сербію, Швецію, Казахстан, Китай та Монголію. Ірландія, Кіпр та Киргизстан були зазначені у митних деклараціях лише у вигляді коду.

Із 28 літаків декілька були пасажирськими Bombardier, Airbus, ATR 42-500 та Hawker 800 XP. Один із літаків Bombardier вартістю близько 45,5 млн доларів було ввезено на ім’я Дениса Краснопольського - гендиректора акціонерного товариства "Інпромактив", яке займається виробництвом літальних апаратів.

Читайте по темі: Путінський олігарх Чемезов намагається оскаржити арешт своєї мегаяхти в Європі

Також Bombardier вартістю від 24,5 млн доларів до 32,8 млн доларів ввозила авіакомпанія "Меридіан" з ОАЕ, їх використовують для пасажирських рейсів між Москвою, Санкт-Петербургом, Нижнім Новгородом, Тегераном, Баку, Астаною та іншими містами.

Ще один Bombardier вартістю близько 16 млн євро було доставлено авіакомпанії Skylight зі столиці Киргизстану Бішкека, зараз він виконує рейси в Китай, Туреччину, Дубай та на Мальдіви.

Французький Airbus A319-111 вартістю близько 35 млн доларів, куплений російською компанією "Аврора" через Литву, виконує перельоти на Далекому Сході рф. Крім того, один пасажирський літак Boeing 737-800 придбала якутська авіакомпанія "Алроса" для рейсів до Москви, Петербурга, Новосибірська і Благовіщенська.

Згідно з митними документами, дев’ять літаків завезла компанія "Сучасні технології" 52-річного бізнесмена Євгена Кабанова. Він є засновником турецької компанії Edermont LTD і киргизстанської "Едермонт Памір", через які літаки постачаються до росії. Зокрема компанії Кабанова допомогли імпортувати літаки Cessna, Aero Commander 680V, призначені для цивільної авіації, а також американський літак Piper PA-28RT-201T. При цьому пов’язана з Кабановим компанія відкрито рекламувала ввезення літаків в обхід санкцій.

Сторінка для друку

Читайте по темі:

Китайські хакери атакували секретний офіс Мінфіну США, що керує санкціями, - WP
Російські виробники ракети "Орєшнік" використовують західне обладнання – Financial Times
Фінляндія затримала нафтовий танкер тіньового флоту РФ, який може бути причетним до пошкодження електрокабелю
Не вдалося знайти покупця: підсанкційний російський танкер після 4 місяців у морі змушений вивантажити паливо в Росії – Bloomberg
Турецького готельєра ув’язнили після загибелі 72 людей під час землетрусу в його закладі
Roman Spiridonov and Russia’s shadow fleet: How offshore accounts and companies in the UAE help bypass international restrictions
Як компанії колишнього одеського депутата Віктора Баранського сприяють обходу санкцій Росією через "тіньовий флот"
Страшний вибух на заводі в Туреччині: 12 жертв та десятки постраждалих
Під санкціями, але багаті: путінські олігархи продовжують заробляти мільярди на торгівлі з Європою
Роман Спірідонов і тіньовий флот РФ: як офшори і компанії в ОАЕ допомагають обходити міжнародні обмеження

Коментарі:

comments powered by Disqus