Державотворча місія з СІЗО: Шуфрич домігся сприяння щодо його депутатських повноважень
Шевченківський районний суд за клопотанням Нестора Шуфрича, який перебуває у СІЗО, зобовʼязав забезпечити йому виконання депутатських повноважень.
Про це повідомив парламентар Олексій Гончаренко.
Він поширив фото копії ухвали, на якій зазначено, що клопотання Шуфрича вирішили задовольнити частково.
У документі вказано, що відповідальних за забезпечення належних умов під час утримання його під вартою зобовʼязують вжити заходів із забезпечення прав Шуфрича щодо «реалізації повноважень народного депутата України». Там уточнюють, що це мають зробити у формі та у спосіб, визначений законодавством.
Ухвала оскарженню не підлягає.
«Тобто, я так розумію, тепер його будуть із СІЗО возити на засідання Ради? Ото буде шоу!» — заявив депутат.
Читайте по темі: Адмінбудівля Верховної Ради зазнала руйнувань під час атаки РФ у новорічну ніч
А втім, насправді поки що незрозуміло, у який спосіб рішення суду можна виконати, саме тому прокуратура звернулася до суду з проханням пояснити алгоритм виконання цього судового рішення.
У чому підозрюють Шуфрича?
У лютому народному депутатові від нині забороненої «Опозиційної платформи — За життя» Нестору Шуфричу повідомили про підозру за фінансування Росгвардії у Криму.
За даними слідства, улітку 2013 року Шуфрич придбав у людей, афілійованих із Віктором Медведчуком, нерухоме майно в курортному селищі Сімеїз у Криму. Щоб приховати це, він зареєстрував майно на підконтрольну йому та його довіреній особі фірму.
А у 2016 році, після окупації Криму, обвинувачені уклали договір охорони цього майна з незаконним воєнізованим формуванням окупаційної влади в АР Крим — «ФГУП “Охрана” росгвардии по Республике Крым». Так, на рахунки російського воєнізованого формування за ці послуги перерахували майже 650 тисяч рублів.
Слідчі заявляють, що депутат, окрім того, був завербований ФСБ РФ та виконував завдання ексзаступника секретаря РНБО Володимира Сівковича, який у 2014 році виїхав до Москви.
Так, Шуфрича та його довірену особу обвинувачують за статтею про фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, зміни меж території та державного кордону України (ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України). Крім цього, народному обранцю інкриміновано державну зраду (ч. 1 ст. 111 ККУ).
Нагадаємо, у вересні 2023 року Шуфричу повідомили про підозру в державній зраді за підривну діяльність в інформаційній сфері.