ПриватБанк списує гроші із зарплат і пенсій: як посилилися правила і чому почали блокувати карти

ПриватБанк списує гроші із зарплат і пенсій: як посилилися правила і чому почали блокувати карти
ПриватБанк списує гроші із зарплат і пенсій: як посилилися правила і чому почали блокувати карти

В Україні банківський моніторинг у період воєнного стану лише посилився.

Банки, згідно зі спеціальною ухвалою НБУ, контролюють великі витрати своїх клієнтів, за борги за кредитами списують гроші з усіх рахунків, а за валютні спекуляції – блокують рахунки.

Банки почали блокувати картки українців за валютний туризм

"Банки блокують карти українців у рамках фінансового моніторингу", – розповідає OBOZREVATEL банківський експерт Василь Невмержицький. Наприклад, зараз активно знаходять тих, хто займався валютним туризмом: виїжджав за кордон з банківською картою, знімав там готівкову валюту за банківським курсом, а потім продавав уже за готівковим курсом. Фактично це можна назвати валютною спекуляцією.

Банки, каже Невмержицький, цілком законно можуть заблокувати рахунок за такі спекуляції. Кожен клієнт, підписуючи договір, повідомляє банку про себе: інформацію про доход, вид діяльності, мету відкриття рахунку. Потім банк застосовує ризик-орієнтований підхід і приймає рішення, чи відкривати рахунок.

Якщо після відкриття, наприклад, зарплатного рахунки почати використовувати його додаткового заробітку, валютних махінацій тощо. буд., банк має право як дізнатися, із метою проводяться операції, а й заблокувати рахунок.

Загалом усі українські банки не просто мають право контролювати своїх клієнтів, а й зобов’язані це робити. Кожна фінансова установа накопичує інформацію, зіставляє її, відстежує великі операції. Іноді можуть заблокувати рахунок і навіть закрити його (залишок коштів при цьому переведуть туди, куди клієнт захоче) навіть без пояснень причини.

"При розірванні ділових відносин клієнту надається можливість отримання власних коштів", – додали у ПриватБанку. Ще одна причина блокування – якщо банку здалося, що коштами намагаються скористатися шахраї. Іноді клієнти і не підозрюють про будь-які погрози та помічають зміни вже після блокування.

"У таких випадках карта блокується з метою протидії шахрайству. Бувають ситуації, коли недобросовісні особи отримують доступ до мобільного номера шляхом перевипуску сім-карти, і в цьому випадку смс не є на заваді їм", - пояснюють у банку.

У законі також передбачені причини, через які банк має закрити рахунок свого клієнта. Серед них:

– якщо банк має сумніви, що клієнт виступає від імені (а чи не є посередником у тому, хто приховує свою особистість);

- неможливо провести ідентифікацію та верифікацію (перевірку) клієнта, встановити дані про кінцевого власника (якщо йдеться про рахунок для юросіб);

- якщо банк на основі власних оцінок визначив клієнта як ризикованого, а сам клієнт не надав документи, що підтверджують джерела доходів, вид діяльності тощо;

- Якщо банк з’ясував, що клієнт його обдурив (надав неправдиву інформацію). Це може бути будь-яка інформація, зокрема про джерела доходів.

Є й інші причини. Наприклад, якщо клієнт не користується рахунком тривалий час (така умова має бути передбачена договором). Наприклад, якщо цілий рік не проводити жодних операцій.

Рахунок також закриють, якщо клієнт веде ризикову діяльність. Наприклад, якщо ФОП використовує рахунок фізособи для отримання оплати за свої товари або послуги (а це заборонено), банк побачить, що на карту протягом короткого часу приходить велика кількість переказів, він може задати питання і попросити роз’яснити операції, так і порахувати це спробою ухилитися від сплати податків та прийняти оплату на картку фізособи.

З картки можуть списати гроші за борги

Останнім часом також збільшилася кількість скарг із боку клієнтів на списання коштів за кредити. Справа в тому, що кредитні канікули скасували і тепер клієнти, які втратили роботу і більше не можуть вносити щомісячні платежі, стикаються з проблемами.

"Банк без мого відома та доручення абсолютно незаконно переклав більше половини допомоги по ВПО за два місяці на повне погашення відсотків за кредитом та сплату обов’язкового платежу", - скаржиться один із клієнтів банку.

"Списання з рахунків на погашення простроченої заборгованості здійснюється згідно з Умовами та Правилами надання банківських послуг, розміщеними на сайті банку", - зазначили у ПриватБанку. Так, якщо до 25 числа не внести платіж, то банк сам зніме гроші з уже відкритих карток або з карток, які будуть відкриті в майбутньому.

А ось списувати чи вибивати борги із військовослужбовців хочуть заборонити. Відповідний законопроект ухвалили 27 липня, і тепер документ перебуває на підписі у президента. Від боргів це не звільнить, проте дасть змогу не стикатися із проблемами у період, коли клієнти захищають Україну на фронті.

Загалом фінансовий моніторинг дає можливість уникнути відмивання коштів, корупції, а також дозволяє скоротити інфраструктуру для роботи в тіньовому секторі.

obozrevatel

Сторінка для друку

Читайте по темі:

На Житомирщині чоловік обікрав військового на мільйон гривень
У Львові оголосили підозру псевдоавтомеханіку, який видурив у клієнтів 500 тисяч гривень
Софіївська Борщагівка витратить понад 20 мільйонів гривень на ремонт покриття двох вулиць
Прокурори САП передали до суду справу екскерівника диспансеру у Рівному
Ошукав знайомого на пів мільйона гривень: на Хмельниччині слідчі оголосили підозру 19-річному молодикові
Суддя з Києва Колеснікова отримала у подарунок від матері 2 мільйони гривень
Українцям виділили додаткові 7 мільярдів гривень на програму "єВідновлення"
Донори виборчої кампанії Байдена заморозили 90 мільйонів доларів пожертв після дебатів, - NYT
Київський суддя Коробенко отримав від батьків у подарунок 3 мільйона гривень та паркомісце
Росії бракує грошей на війну: Путін підписав закон про найбільше з початку століття підвищення податків

Коментарі:

comments powered by Disqus