Правосуддя вирішило помацати криптовалютника Михайла Романенка

Правосуддя вирішило помацати криптовалютника Михайла Романенка
Правосуддя вирішило помацати криптовалютника Михайла Романенка

Пройдисвіти Михайло Романенко, Назар Бабенко та Ігор Котов можуть потрапити під слідство.

Британська компанія Eternity Business Limited, за якою стоїть Михайло Романенко – герой кількох наших публікацій, фігурує у кримінальних провадженнях. Як пише Іван Чіп у своєму огляді для проектів CRiME і [гучні справи], цей цікавий факт виявився в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Згідно з ухвалою Дніпровського райсуду Києва, низка громадян Євросоюзу, Канади та США постраждали через розташовані в українській столиці колл-центри, які втягнули їх у фінансові піраміди. Серед останніх згадується Eternity Business. І хоча назва компанії в судовому документі вказана з друкарською помилкою (зайвою літерою «n» у першому слові), немає сумнівів, що йдеться про об’єкт нашого недавнього розслідування.

Михайло Романенко eiqrdiqeeiezroz

У розслідуванні «Криптопіраміди» в тіні Офісу президента» ми, зокрема, розповідали, як «необанк» Eternity Business та його засновник Михайло Романенко активно піарилися на початку цього літа. В іміджевих публікаціях стверджувалося, що Михайло Романенко сколотив на криптовалютах статки розміром $1,5 млрд (що, природно, ніяк не підтверджувалося) і зібрав вражаючу колекцію суперкарів вартістю $10 млн (що теж явна нісенітниця).

В одному з піар-матеріалів говорилося, що Eternity Business разом із ще однією підконтрольною Романенку «конторою» Danvel LTD входять до корпорації Danvel Group. Партнером Романенка по корпорації названо юнака з Дніпра на ім’я Назар Бабенко.

Назар Бабенко та компанія Danvel активно рекламувалися у жовтні-грудні минулого року (наприклад). До того ж, як у кейсі Романенка та Eternity Business, так і в кейсі Danvel та Бабенка інформаційна кампанія будувалася на акцентуації непристойно розкішного способу життя фігурантів із товстим натяком для аудиторії на можливість заробити великі гроші без особливих зусиль.

Михайло Романенко
Ігор Котов та Назар Бабенко

В іміджевих публікаціях на англомовних ресурсах партнером Бабенка і членом ради директорів Danvel згадується Ігор Котов.

Про Котова відомо, що він – співзасновник ГО «Спортивний клуб «Леон». Серед співзасновників цього спортклубу також є Михайло Кошляк, дуже впливовий на Дніпропетровщині бізнесмен, депутат Дніпропетровської облради від проросійської ОПЗЖ. У лихі «дев’яності» входив до ОЗУ Наріка (Олександра Налекрешвілі, який згодом змінив прізвище на Петровський). Кошляк особисто знайомий із Андрієм Смирновим, заступником голови Офісу Президента України.

У рекламних матеріалах Eternity Business позиціонують як винятковий інвестиційний продукт. Однак на сайті Eternity Business, на якому цей «продукт» нібито знаходиться, відвідувача нав’язливо агітують приєднатися до «спільноти».

Михайло Романенко

Приєднавшись і зареєструвавшись, відвідувач потрапляє до «особистого кабінету», де його відразу схиляють «інвестувати». Причому чим більшу суму він вкладе, тим більше нереальні відсотки річних йому обіцяють. Окремі «бонуси» простофілям обіцяють залучення до «спільноти» нових учасників.

Наші оглядачі дійшли висновку, що все це дуже схоже на шахрайську схему з елементами фінансової піраміди. Такого ж висновку дійшли експерти з Paranoid Web Extension, які борються із шахрайськими погрозами в інтернеті.

Михайло Романенко

На думку експертів, "Eternity.business займається діяльністю з високим ризиком шахрайства".

Декілька днів тому ми з’ясували, що невдовзі після виходу нашого розслідування, 25 липня, британська компанія Danvel Group Limited, яка об’єднує «активи» Романенка, Бабенка та Котова, змінила назву на Eternity Business Globe Limited. Серед видів її діяльності з’явилися «банки». При цьому формою організації компанія залишилася Private Company Limited by Shares, LTD (приватна компанія з відповідальністю, обмеженою акціями). Згідно з британським Актом про компанії 2006 року, це найнижчий рівень відповідальності. Тобто Eternity Business Globe Limited не може отримати банківську ліцензію.

Звідси можна припустити, що «банки» у діяльності компанії вказані для замилювання очей потенційних жертв шахрайства.

Варто зазначити, що після виходу нашого розслідування, активність Eternity Business в українському інформаційному просторі зійшла нанівець. Однак ми помітили, що наші піддослідні намагалися «крутитися» на території Євросоюзу. Зокрема, такий собі Rudolf Brandl (у FB він вказує, що зараз працює в Eternity Business) активно просував німецькій аудиторії вебінар від Eternity, який нібито міг принести учасникам шалені гроші.

Михайло Романенко
Лео Левін

Ключовим спікером заходу був заявлений ізраїльтянин Лео Левін, який у реєстраційних даних британських «контор» Михайла Романенка вказаний як співзасновник та співдиректор.

Тим часом Бюро економічної безпеки України відкрило три кримінальні провадження, де з великою ймовірністю фігурує Eternity Business. Йдеться про такі злочини, як ухилення від сплати податків, відмивання грошей, отриманих злочинним шляхом, та участь у незаконному гральному бізнесі.

Іван Чіп, спеціально для CRiME та [гучні справи]

Сторінка для друку

Читайте по темі:

Фінансові піраміди Danvel і Eternity: правоохоронці взялися за шахрая Назара Бабенка
Засновник фінансової піраміди Eternity Михайло Романенко став жертвою викрадення
Сергій Тронь і примарна криптоімперія
Поліція розкрила діяльність злочинної групи, яка грабувала "криптовалютників"
Україна відмовилася їхати на чемпіонат світу з дзюдо після допуску спортсменів із Росії
Що буде із замовником рейдерських захоплень у Дніпрі Вадимом Каплуном, звинуваченим у державній зраді?
У справах з розкрадання державного Центру сертифікації насіння слідство вийшло на прокурорську «сітку»
Криптобізнесмен Микола Удянський та руїни фінансових пірамід
Злісні неплатники аліментів і ухилянти від сплати податків: чим в Україні відомі мультимільйонери Михайло Романенко та Назар Бабенко
35-річний мільярдер із Чернівців запровадив новий рівень світового банківського сервісу

Коментарі:

comments powered by Disqus