Зеленськиий: Ми маємо нівелювати перевагу РФ у повітрі

Зеленськиий: Ми маємо нівелювати перевагу РФ у повітрі
Зеленськиий: Ми маємо нівелювати перевагу РФ у повітрі

Ключовим завданням сьогодні є позбавляти росію переваг. Станом на тепер найбільша російська стратегічна перевага над Україною – це перевага у небі.

Про це у вступному слові на Конференції з відновлення України – Ukraine Recovery Conference, що проходить у Берліні, заявив Президент Володимир Зеленський.

«Українці довели, що здатні вибивати окупанта зі своєї території і досягати необхідних перемог. Ми виграли для України Чорне море і довели, що завдяки сучасним системам ППО ми можемо знищувати будь-які російські ракети і дрони. Що при цьому ключове? Уміння позбавляти росію тієї чи іншої переваги. Станом на тепер найбільша російська стратегічна перевага над Україною – це перевага у небі, це ракетний і бомбовий терор, який допомагає російським військам просуватися на землі, а російській ненависті руйнувати життя», – сказав Зеленський.

За його словами, лише керованих авіабомб росіяни щоденно скидають до сотні.

«Неділя – 80 керованих авіаударів, понеділок – 95 керованих авіабомб. Це шалено руйнівний тиск. Плюс ракети, плюс ударні дрони. Поки ми не позбавимо росію такої можливості, можливості тероризувати Україну, у путіна не буде справжнього інтересу шукати чесний мир і буде незмінною його ілюзія, що Україну можна стерти, розбивши бомбами і ракетами все, що дає життю основу і захист. ППО – це відповідь», – сказав Президент.

Читайте по темі: Під Вугледаром ЗС РФ намагаються захопити трасу на місто і вдарити по ЗСУ з тилу

Зеленський окремо подякував канцлеру ФРН Олафу Шольцу за ППО.

«Німеччина вже є одним із глобальних лідерів з допомоги нам у наданні протиповітряної оборони. Хочу подякувати усім вашим виробникам окремо за IRIS – це дійсно дуже сильно допомогло, а також інші інструменти, які є порятунком для України. Нам вдалося забезпечити частковий захист від ударів росії з повітря. Маємо і можемо зробити більше. Потребуємо щонайменше семи систем Patriot, щоб закрити наші найбільші міські агломерації найближчим часом», – розповів Зеленський.

Він відзначив, що коли запрацюють нові системи ППО, це буде знаком впевненості - впевненості, що мир наближається.

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus