ЄІБ запускає кредитну програму для українських підприємців

ЄІБ запускає кредитну програму для українських підприємців
ЄІБ запускає кредитну програму для українських підприємців

Група ЄІБ є основним інвестиційним партнером України. Від початку війни ЄІБ вже надав Україні понад 2 млрд євро

Для українських малих і середніх підприємств Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) запускає кредитну програму загальним бюджетом понад 1 млрд євро. Про це повідомила президентка ЄІБ Надія Кальвіно, передає Інтерфакс-Україна.

"Україна стане одним із найбільших проєктів відновлення в Європі на роки вперед. У Берліні ми підписали й оголосили кілька нових проєктів та інвестиційних ініціатив, що підтримуються нашими партнерами з Європейської Комісії", - зазначила Кальвіно за підсумками Конференції з відновлення України в Берліні.

За її словами, це включає місцеву інфраструктуру, підтримку національної газопостачальної компанії Нафтогаз України в декарбонізації та диверсифікації джерел енергії, розширення діяльності в Україні провідної програми ЄС з консультаційних послуг (JASPERS) і надання нових гарантій для залучення понад 1 млрд євро у вигляді кредитів для українських малих і середніх підприємств.

Кальвіно зазначила, що група ЄІБ є основним інвестиційним партнером України. Від початку війни ЄІБ вже надав понад 2 млрд євро на нагальні потреби - для відновлення національної інженерної та соціальної інфраструктури, енергетичних об’єктів, підтримки бізнесу, особливо малого та середнього.

Читайте по темі: ТРЦ "Гулівер" передадуть АРМА: Яких збитків зазнає "Ощадбанк" після передачі

Завдяки угоді, підписаній у Берліні у вівторок, 11 червня, Європейська Комісія та група ЄІБ розблокують понад 1 млрд євро кредитних коштів для місцевих підприємств в Україні, допомагаючи їм отримати доступ до кредитів на вигідних умовах і підвищити власну стійкість.

"Особлива увага буде зосереджена на найбільш постраждалих від війни підприємствах (стартапи, жінки в бізнесі, молоді підприємці), а також на тих бізнесах, що належать внутрішньо переміщеним особам, ветеранам і тим, хто їх працевлаштовує. Ми надаємо часткові портфельні гарантії місцевим банкам та іншим фінансовим посередникам в Україні з метою поліпшення умов кредитування, забезпечуємо в такий спосіб більш широкий доступ до фінансування для малих і середніх підприємств", - зазначила президентка ЄІБ.

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus