У РФ почали додавати заборонену добавку у продукти для збільшення об’єму
![У РФ почали додавати заборонену добавку у продукти для збільшення об’єму](/upload/news/2024/07/09/184429.jpg)
Російські підприємства почали масово додавати до продуктів заборонену добавку трансглютаміназу, відому як "м’ясний клей". Так, 2023 року було виявлено 25 випадків її використання – удвічі більше, ніж 2022 року. За перші шість місяців цього року трансглютаміназу виявили вже в 28 пробах.
Про це повідомляє The Moscow Times.
Добавка модифікує структуру білків і застосовується збільшення об’єму продукту. Також вона дозволяє у 10 разів скоротити виробничий цикл та заощадити на природних заквасках.
Найчастіше добавку використовували для виробництва ковбаси, сосисок та сиру. Також її знаходили у продуктах переробки м’яса птиці та дитячому харчуванні.
Мікробна трансглютаміназа не може законно застосовуватися в харчовій промисловості, оскільки цей фермент заборонений в Росії з 2020 року. Також її не можна використати на території Євразійського економічного союзу. При цьому оборот добавки не обмежений – вона знаходиться у вільному продажу.
Читайте по темі: В Росії анонсували "уповільнення" YouTube на 70%
Як зазначається, вживання продуктів з "м’ясним клеєм" становить загрозу здоров’ю людини. Зокрема, трансглютаміназа підвищує ризик бактеріального зараження та хвороб харчового походження. Особливо небезпечна вона для людей із ослабленою імунною системою, харчовою алергією, захворюваннями шлунково-кишкового тракту, чутливістю до глютену або целіакією. Крім того, високий рівень споживання обробленого м’яса підвищує ризик розвитку раку товстої кишки та серцево-судинних захворювань.
Читайте по темі:
![](/upload/news/2024/07/25/186844_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186839_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186834_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186823_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186821_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186811_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186744_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186739_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186724_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/24/186721_t.jpg)
Коментарі:
comments powered by Disqus![](/upload/news/2024/07/25/186856_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186852_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186850_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186849_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186848_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186846_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186844_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186842_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186841_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186840_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186838_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186836_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186834_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186832_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186831_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186830_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186829_m.jpg)