Індія відмовилась від російських алмазів через міжнародні санкції
Через міжнародні санкції , запроваджені проти Росії, Індія, яка є ключовим гравцем у експорті алмазів з країни-агресора, майже припинила їх купівлю. У той же час прибутки РФ від продажу алмазів Індії зменшились ще сильніше – майже в 75 разів.
Індія скорочувала імпорт російських алмазів з початку війни. Наприклад, 2023 року країна закупила на 11% менше алмазів, ніж роком раніше – 128 млн карат.
У вересні 2024 року, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, імпорт російських алмазів до Індії знизився на 96% – з 917 тис. до 37 тис. карат. Відповідно доходи РФ зменшилися з $112 млн до $1,5 млн.
Загалом у вересні Індія придбала 1,43 млн карат алмазів. Основними постачальниками каміння стали ОАЕ, Гонконг та Бельгія, хоча кожна з них зазнала зниження своїх обсягів імпорту. Наприклад, у вересні Гонконг імпортував алмази на суму $448 млн (на 5% менше порівняно з минулорічними даними), ОАЕ – на $581 млн (-12%), а Бельгія – на $186 млн (-16%).
Алмазна галузь РФ загалом перебуває у кризі, хоча російська "АЛРОСА" очікує відновлення попиту до кінця року завдяки нормалізації запасів огранювачів. Імпорт російських алмазів за рік значно знижується з квітня, хоча у березні Росія експортувала 728 тис. карат (у 2,3 рази більше), у лютому – 1,81 млн карат (+85%), а у січні 400 тис. карат (+14%). Учасники ринку пов’язують це з набуттям чинності санкцій G7 щодо алмазної продукції.
Санкції на російське дорогоцінне каміння набули чинності 1 березня. Вони передбачають пряму заборону на імпорт алмазів та діамантів від 1 карата безпосередньо з Росії та через треті країни. Варто зазначити, що на російське каміння припадає 70% світового роздрібного ринку діамантів. Індія є провідним виробником діамантів у світі, тут виробляється 9 з 10 діамантів у світі з переважанням дрібних, сировиною для яких традиційно були російські камені.