«Київпастранс» замовив партнерам тягову підстанцію за 77 мільйонів

«Київпастранс» замовив партнерам тягову підстанцію за 77 мільйонів
«Київпастранс» замовив партнерам тягову підстанцію за 77 мільйонів

КП «Київпастранс» 19 березня за результатами тендеру замовило ТОВ «Плутон ІС» тягову підстанцію вартістю 77 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч виробник поставить модульну комплектну тягову підстанцію МКТП. Як сказано в документах на неї, можна використовувати її як мобільний або стаціонарний розподільчий пункт електроенергії для покращення якості та надійності міського електротранспорту. Вона одноагрегатна та складається з одного модуля, обладнаного перетворювальним агрегатом у складі трифазного сухого трансформатору потужністю 1000 кВА і випрямляча номінальним струмом 1250 А із трифазною мостовою схемою. Перелік складових частин було наведено у договорі, але ціни невідомі. Договір передбачає аванс 70% і виплату решти після поставки.

У червні 2023 року «Київпастранс» уже замовляв «Плутон ІС» підстанцію МКТП за 129 млн грн. Однак вона була двохагрегатною і складалася з двох модулів, кожний з яких обладнаний перетворювальним агрегатом у складі трифазного сухого трансформатору потужністю 1600 кВА і випрямляча номінальним струмом 2000 А із трифазною мостовою схемою.

Нині формальна економія відносно очікуваної вартості закупівлі у 78 млн грн склала 2%.

Читайте по темі: Скандал із захистом Дніпровської ГЕС: 4,36 мільярдів виділено маловідомій фірмі, яка раніше займалась реконструкцією сміттєзвалищ

Як і торік, єдиним конкурентом було дніпровське ТОВ «МБК Сінергія» директора Батира Азімова з Дніпра, Володимира Кошеля з-під Дніпра та Любові Сердюк із Кам’янського. Всі його документи, як і минулого разу, були в архівах під паролем, тому виробник невідомий.

Директором львівської «Плутон IC» є Євген Дмитрович Овсянікер, а засновником – Дмитро Юхимович Овсянікер із Запоріжжя. Останній володіє запорізьким ПрАТ «Плутон» разом із запорожцем Сергієм Сечиним і росіянином Володимиром Осіповим. Той є гендиректором і основним акціонером російського ЗАО «НПП Энергия», яке виробляє електрообладнання.

Сечин і Дмитро Овсянікер володіють російським АО «ЭТК «Плутон». Раніше українське ПрАТ «Плутон» входило в групу «Плутон» із російським АТ «ЕТК «Плутон» та іншими.

Крім того, у 2022 році фірма «Плутон IC» заснувала дніпровський консорціум «ЕДС-Плутон» разом із дніпровським ТОВ «ЕДС-Інжиніринг», яким зараз володіє Олександр Запишний з Нікополя. Це бізнес-партнер Олега Шурми, брата заступника голови Офісу Президента Ростислава Шурми. Вони є співвласниками запорізького ТОВ «Соларфілд-1».

Загалом із 2016 року переможець «Плутон ІС» натендерив 449 млн грн. А консорціум у 2023 році отримав підряди філій «Укрзалізниці» на реконструкцію енергооб’єктів на 692 млн грн.

Анна Сорока, “Наші гроші”

Сторінка для друку

Читайте по темі:

Кредитори хочуть грошей: "Укрзалізниця" не змогла отримати відстрочку за євробондами на $900 мільйонів
Приміщення колишнього готелю депутата в Одесі не знайшло покупців навіть за зниженою ціною
У Києві екскерівника Київпастрансу підозрюють у розкраданні 9 мільйонів гривень
На Львівщині депутат облради вирішив "заробити" на Святвечір: його та спільника затримало ДБР за спробу шахрайства
Один з найбільших постачальників БПЛА до Міноборони – ТОВ «Скрінтек» зв’язався з підсанкційним бізнесменом з Москви
17 мільйонів на перевірку декларацій: СБУ уклала угоду з постачальником софту
З квитків "Укрзалізниці" прибрали текст російською мовою
Корупційна справа «Київпастранс»: СБУ обшукала заступника гендиректора Кирилюка через розкрадання мільярдів
Нафтогаз витратить мільйони гривень на пошук нового голови компанії
«Феофанія» придбала європейське нейрохірургічне обладнання для військових за 94 мільйони гривень

Коментарі:

comments powered by Disqus