Осіннє небо "Андрія Нєдзельського": гідність, "гелік" та хорватське похмілля

Осіннє небо "Андрія Нєдзельського": гідність, "гелік" та хорватське похмілля
Осіннє небо "Андрія Нєдзельського": гідність, "гелік" та хорватське похмілля

Редакція у знаковий для Андрія Недзельського місяць публікує подробиці його маловідомої справи в Україні й не тільки.

Про це пише detective-info.com.ua.

Андрій vs Денис

3 жовтня 2024 року у відкритій частині судового реєстру виклали текст рішення колегії суддів Київського апеляційного суду, яким (так само, як і раніше - Печерським палацом Феміди) було залишено без задоволення позов "про захист честі, гідності та ділової репутації" з боку 51-річного уродженця Самбірського району Андрія Недзельського, який відомий в статусі так званого злодія в законі на прізвисько "Нєдєля"/"Львовський" до Міністерства внутрішніх справ України.

Йдеться про суперечку в царині оцінок висловлювань, озвучених 10 листопада 2021 року тодішнім очільником МВС Денисом Монастирським. Міністр заявив наступне: "Один з найбільш яскравих "злодіїв у законі", які вважали, що держава - це їх власне підприємство, "Нєдєля". Правоохоронці встановили його злочинні зв’язки, у тому числі з високопосадовцями, ним була налагоджена схема з розкрадання бюджетних коштів. Держава втратила, лише за офіційно встановленими даними експертів, більше 30 млн. грн. Рік тому "Нєдєлю" позбавлено будь-яких важелів впливу на злочинне середовище в Україні, йому було оголошено підозру у вчиненні умисного вбивства, і він сьогодні переховується за межами України".

Власне, спростування "спічу Монастирського" якраз і домагалися адвокати Андрія Степановича, але марно. У травні поточного року в "Печері" суддя Євген Хайнацький визнав слова Дениса Анатолійовича "оціночним судженням", а наприкінці вересня - цей вердикт "засилила" апеляційна інстанція. На Солом’янській площі дійшли висновків, що оспорювана захистом "Львівського" інформація "не містить прямого звинувачення саме позивача у вчиненні ним конкретних кримінальних правопорушень із зазначенням обставин вчинення відповідних дій та конкретних фактів".

Більше того: озвучені міністром внутрішніх справ відомості не містять посилань на ПІБ Недзельського, тож поширена інформація має узагальнюючий характер та "стосується необмеженого кола осіб".

"Приклад посилання на особу під умовним іменем "Нєдєля"... не дає звичайному слухачеві можливості встановити конкретно, про кого саме йдеться в даній інформації, крім того, не викликає особливого інтересу до встановлення такої інформації. Особа Недзельського не є відомою широкому загалу та деталі його життя не викликають особової зацікавленості, відповідно, у суду (першої інстанції - Прим. Ред.) були відсутні підстави вважати, що під час повідомлення оспорюваної інформації, під особою під умовним іменем "Нєдєля" широким загалом сприймався саме Недзельський. Відтак, у суду першої інстанції були відсутні підстави для висновку, що оспорюваною інформацією порушено його права та принцип презумпції невинуватості", - зазначено в ухвалі, постановленій в КАС.

Якщо резюмувати вердикт суду, то в інтерпретації "цивілістів" київської "апеляшки" Андрій Степанович не є публічною персоною, згадки про яку в ЗМІ викликають спалахи масової рефлексії в широкого загалу. Можливо й так, проте як колись визначив у своєму фундаментальному рішенні Верховний Суд Держави Ізраїль: "Ми не ізольовані в башті зі слонової кістки. Ми живемо життям цієї країни".

І в Україні й понині присутня досить чисельна армія осіб на кшталт правоохоронців, різного штибу PEP-ів, ну й звісно ж - прибічників "злодійських понять", для яких "Нєдєля" (та його контраверсійна доля) залишається в фокусі згадок/уваги. Особливо, якщо мова йде про жовтень.

Бурхливий жовтень

Передусім варто згадати, що дюжину років тому саме в жовтні на сходці у Греції представники найвищої касти злочинного світу "прийняли "Львівського" в сім’ю".

А вже в 2019 році під час "Молдаванки на весіллі у Бакінського" - інші "колеги по цеху" за зачиненими дверима апартаментів 1016 готелю Fairmont поставили його статус під велике питання (що це було та хто за цим стояв - покроково переповідалося в розслідуванні редакції).

Ці з’ясування стосунків із бійкою, які охрестили "розкоронацією" Недзельського, відбулися 12 жовтня 2019. Й, "на диво", саме напередодні цієї дати, але в 2023 році, в мережі набув розповсюдження своєрідний "фідбек" з приводу подальшого вирішення знакового питання. Інтерпретаціям цього зібрання ми приділимо увагу в останньому розділі цієї публікації, а в розрізі "жовтневих алюзій", згадаємо маловідомі деталі іншої саги.

Річ у тім, що саме на початку цього місяця 15 років тому в Києві розстріляли кримінального авторитета Олександра Семенова на прізвисько "Кацап". Як відомо, наразі за вчинення саме цього злочину в заочному режимі й судять "Нєдєлю" в стінах знайомого йому Голосіївського палацу Феміди.

У травні 2020 року про оголошення підозри "Львівському" у відповідному провадженні офіційно звітували силовики (детально про це - в розслідуванні "За Кацапа я не піду!"). З урахуванням медійного резонансу непересічної події тоді дещо "на другому плані" опинився процес вилучення правоохоронцями трьох елітних іномарок з автопарку "залізних коней німецького автопрому" Андрія Степановича. Сьогодні редакція заповнює цю прогалину, бо подальша доля транспортних засобів хоч і склалася по-різному, але варта уваги. Тим паче, що відомості матеріалів ЄРСР, профайли КАС та реєстру арештованих активів АРМА, а також медійні згадки дозволяють певним чином відтворити ці кульбіти..

"Это Mercedes, брат, AMG обвес" (с)

Для початку зупинимося на автівках, що були де-юре оформлені на очільника охорони й куму "Нєдєлі".

 eiqkiqkridzrroz

Mercedes’и, зареєстровані на куму та начальника охорони Андрія Недзельського під час вилучення в травні 2020 року

Після серії запальних судових баталій зразка 2020 року (а також зняття/повторного накладення арештів) відповідні транспортні засоби щонайменше до початку широкомасштабного військового вторгнення армії РФ на територію України перебували в компетенції АРМА.

Аж допоки в березні 2022 року на той момент вже екс-заступник очільника МВС, але ще радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко "здійняв хвилю". Він повідомив: під час звільнення від загарбників та штурму Ірпеня один з "геліків" (оформлений на охоронця Недзельського) вщент згорів. У сухому залишку тут варто лише згадати заявлену, принаймні за оцінкою Геращенка, вартість відповідного транспортного засобу 2018 року випуску: півмільйона доларів.

Що ж стосується іншого "геліка", власником якого виступав бодігард "Нєдєлі", то як вже повідомлялося, ще влітку 2022 року постфактум реалізації автівки на торгах змінив власника. За 1,9 млн. грн. цей "броньовик" придбав мешканець Миколаєва Євген Айвазов, якого злі язики називають кумом голови фракції "Слуги народу" Давіда Арахамії.

Євген Айвазов

За інформацією Dетектив-Info, транспортний засіб був придбаний з німецького автосалону за 112 тис. дол. та завезений в Україну (так само, як і записана на охоронця Недзельського автівка, що в подальшому згоріла) в 2019 році із розмитненням на суму понад 1 млн. грн. Але цікаво не тільки коригування ціни цього "залізного коня". А й саме кримінальне провадження, в рамках якого, окрім "справи "Кацапа", накладалися обтяження на цю "тачку".

Земля і непересічні люди. Хто вони?

Йдеться про історію, коли записаний на дружину Андрія Степановича "гелік Нєдєлі" та ще два "броньовики" влітку 2020 року (коли тривав процесуальний "тягни-штовхай" у спробах можновладців поставити ці транспортні засоби "на прикол"), були арештовані судом в рамках не "убойної", а досить "жирної" "економічної" історії.

В її фокусі - події зразка 2017-2018 років, коли група шахраїв шляхом махінацій із державними реєстрами домоглася зняття обтяження та здійснила подальший незаконний продаж земельної ділянки площею 113 га по вулиці Озерній в Оболонському районі Києва. За скаргою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Мінюст згодом скасував "земельну угоду", а приватний нотаріус (акаунт якої було використано для зняття обтяжень) та довірливий покупець, що не був обізнаний із рейдерською аферою, звернулися із заявами до правоохоронців.

Останні в процесі слідства встановили причетність до афери близько десяти осіб. У подальшому в ЗМІ були оприлюднені прізвища низки з них. Йшлося про Антона Шубенкова, Андрія Головатюка, Олександра Боднарчука, подружжя Ольги та Сергія Алісіменко, а також Костянтина Кривопуста.

Зліва направо: Андрій Головатюк, Сергій Алісіменко, Костянтин Кривопуст, Ольга Алісіменко та Олександр Боднарчук

На певному етапі слідства силовики припускали, що своєрідним "дахом" та "ідеологічним батьком" відповідного ОЗУ (один з офісів якої "працював" в БЦ "Парус") начебто й виступав "Андрій Львівський". Мовляв, за свою частку від здійснення багатомільйонної оборутки "злодій в законі" й здійснив придбання та реєстрацію трьох "мерсів".

Що ж стосується "мозкового центру" угруповання, то ним вважався юрист Кривопуст. Останнього окремі співрозмовники редакції "в погонах" свого часу вважали близькою до "Нєдєлі" особою та розглядали в якості вирогідного утримувача "общака" злодія в законі.

Як би там не було, але вже після початку широкомасштабного військового вторгнення армії РФ на територію України Костянтин Вікторович "засвітився" в іншій скандальній історії. На певному етапі його було оголошено в розшук та висунуто підозру в причетності до масштабної афери із закупівлею бронежилетів (втім, надалі відповідні претензії було скасовано).

Костянтин Кривопуст

Навесні 2022 в фокусі уваги правоохоронців опинився ще один член "земельної оборутки" - Андрія Головатюка тоді "спакували" правоохоронці постфактум інциденту на одному з блок-постів, де достойник в компанії двох десятків молодиків з автоматами обеззброїв патрульних.

Андрій Головатюк

Свої "хвилини слави" та увагу мас-медіа, хоча й 20 років тому, отримував й Сергій Алісіменко на прізвисько "Аліса". У 2004 році достойник де-юре обіймав посаду першого заступника директора "Троєщинського ринку", що як вже зазначалося на сторінках Dетектив-Info з епохи буремних 90-х входив до орбіти впливу потужного кримінального авторитета Валерія Прищика ("Прищ").

Як відомо, після вбивства в грудні 2003 року "Прища" контроль над ринком перейшов до Олександра Ліщенка на прізвисько "Ліча", довіреною особою якого якраз і виступав "Аліса". У вересні 2004 року на Алісіменка було скоєно замах - достойника намагалися підірвати в під’їзді власного будинку.

Офіційне розслідування цього злочину так і не завершилося вироком суду. Що ж стосується "Аліси", то недоброзичливці Сергія Олексійовича закидали йому, мовляв з плином років він "побив горщики" з "Лічею" та буцімто може бути дотичний до спроби вбивства останнього влітку 2018 року.

Сергій Алісіменко

Наразі Сергій Алісіменко (а також його дружина Ольга та Олександр Боднарчук) перебувають в розшуку за звитяги шахрайського ОЗУ. Що ж стосується "Нєдєлі", то офіційні претензії за дотичність до "земельної оборутки" достойнику так і не було висунуто.

Вояж в Дубровник

Натомість, як вже повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, від травня 2023 року обвинувальний акт в справі про вбивство кримінального авторитета "Кацапа" розглядається відносно Недзельського судом в Києві (чергове засідання заплановано на кінець січня 2025 року).

Згідно офіційно заявленій позиції захисту Андрія Степановича, щонайменше від березня 2022 року він перебуває на території Італії, не маючи змоги її покинути. Втім, якимось дивом в жовтні минулого року "Львівському" вдалося здійснити "телепортацію" на адріатичне узбережжя Далмації - курортне місто Дубровник.

Саме тут, на півдні Хорватії рік тому під проводом фронтменів могутнього злодійського клану Мераба Джангвеладзе і Таріела Оніані відбулася "сходка" представників найвищої касти кримінального світу.

 

Обізнані з перебігом подій співрозмовники підтверджують, що одним з питань, яке підіймалося її учасниками, дійсно виступала доля "Нєдєлі" та підтвердження його статуса "в полноте".

Втім подейкують, що ціна, яку довелося сплатити "Львівському" за це визнання виявилася вкрай високою. Буцімто Андрій Степанович погодився передати "колегам по цеху" "списки" натомість отримавши лише обіцянку в подальшому вирішити питання з його кривдниками із Fairmont лише після надання останнім можливості очно надати власну інтерпретацію конфлікту.

Рік потому можна стверджувати: глобально "хорватське зібрання" не дозволило "Нєдєлє" повернути левову частину впливу, який мав він на українських теренах до свого екзилю. Чутки щодо призначення "смотрящих" від Андрія Степановича в Києві та інших містах виявилися перебільшенням, а контроль за чуттєвими процесами та ласими темами захопили й понині утримують інші представники кримінального Олімпу.

Сторінка для друку

Читайте по темі:

Вбивство голови Запорізької ФБУ пов’язують з боксером із групи "Мелітопольські"
СБУ затримала кримінального авторитета «Васю Кримського» та його спільника на викраденні авто
ДБР взялося за генерала Ткачука з партії "Слуга народу" Львівської облради
У Тищенка знайшли незадекларовані 500 тисяч доларів і 400 тисяч євро готівкою
Як голова Київської облради Ярослав Добрянський рейдернув реабілітаційний центр на Сирці
Благодійність чи шахрайство: як фонд «Фріда» приховує кол-центри Гольдмана
Нардеп Роман Каптєлов не вказав у декларації свою родину в Росії та московську нерухомість
Дніпровський суд відновив розгляд справи щодо авторитетних злодіїв в законі "Умки" та "Лаші"
Верховна Рада не змогла звільнити Юрія Бойка з комітету з прав людини та деокупації територій
Нардеп від "Слуги народу" Олександр Куницький виїхав з України у вересні й досі не повернувся

Коментарі:

comments powered by Disqus