Косово обіцяє дозволити одностатеві шлюби у травні

Косово обіцяє дозволити одностатеві шлюби у травні
Косово обіцяє дозволити одностатеві шлюби у травні

Уряд Косова планує запровадити одностатеві союзи у травні, цей захід є частиною зусиль частково визнаної країни щодо приєднання до Ради Європи.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Euractiv.

Наразі Чорногорія є єдиною країною Західних Балкан, яка дозволяє одностатеві цивільні союзи, оскільки попередня спроба запровадити їх у Косові була відхилена парламентом у 2022 році.

"Косово прагне незабаром стати другою країною на Західних Балканах… яка пропонує своїм громадянам право на одностатеві цивільні союзи. Ми наполегливо працюватимемо, щоб ухвалити це найближчим часом", – сказав прем’єр Косова Альбін Курті.

Запровадження одностатевих союзів було б важливим кроком, оскільки це також зробило б Косово першою країною з мусульманським населенням, яка їх легалізувала. Згідно з останнім переписом 2011 року, 95,6% населення визнали себе мусульманами, нинішній перепис триває.

Читайте по темі: Рада Європи відкрила до підписання першу у світі конвенцію про штучний інтелект

На відміну від 2022 року, Курті отримав підтримку більшості депутатів від своєї партії на голосуванні, запланованому на травень.

Він впевнений, що ініціатива пройде, хоча він також повинен переконати 11 депутатів від опозиції.

Але хоча політичне ставлення змінилося, ця пропозиція залишається відносно непопулярною, оскільки лише 20% жителів Косова підтримують одностатеві союзи, згідно з опитуванням 2023 року, що на 8 пунктів більше, ніж у 2015 році.

Ця заява була однією з двох поступок, окреслених Курті в четвер, якими він сподівається схилити терези на користь вступу своєї країни до Ради Європи.

Він також пообіцяв "вирішити невирішені проблеми щодо… косовсько-сербської меншини" після напруженості на півночі країни.

Раніше політичний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи рекомендував запросити Косово до членства в організації, що відкриває шлях до голосування за відповідне рішення на сесії ПАРЄ.

Проти вступу Косова до Ради Європи категорично виступає Сербія. Її президент Александар Вучич нещодавно допустив вихід країни з РЄ, якщо це станеться.

Для Сербії, яка не визнає незалежності Косова, його членство в міжнародних організаціях є вкрай чутливим питанням. Більше про це – у відео "ЄвроПравди".

Сторінка для друку

Читайте по темі:

Міністри Ради Європи обговорять у Вільнюсі створення спецтрибуналу щодо злочинів РФ в Україні
«Ці варварські дії не залишаться безкарними»: Секретар Ради Європи засудила удар РФ по Полтаві
Рада ЄС дала "зелене світло" першому траншу в рамках кредиту для України
За репресії в Білорусі: ЄС увів санкції щодо ще 28 людей
Росіяни знову почали скуповувати нерухомість у Європі попри санкції
Жодних дискусій про Україну без України: Мішель відповів Орбану на його "миротворчий" лист
У Гаазі засудили колишнього командира Косова за воєнні злочини
Довіра до Орбана впала до нуля, але позбавити Угорщину головування в Раді ЄС не можуть, - віцепрезидентка Єврокомісії Юрова
Головування Угорщини в ЄС вже завдало багато шкоди, - МЗС Німеччини
"Не має мандату на такі переговори": Мелоні висловилася про "мирні зустрічі" Орбана

Коментарі:

comments powered by Disqus