Лікарям, пацієнти яких осліпли після ін’єкцій, оголосили підозру
![Лікарям, пацієнти яких осліпли після ін’єкцій, оголосили підозру](/upload/news/2024/07/12/184767.jpg)
Слідство працює над тим, щоб оголосити підозри керівному складу лікарні, повідомив під час брифінгу Начальник управління Нацполіції в Тернопільській області Сергій Зюбаненко.
Справа тягнеться ще з лютого 2023 року. Тоді офтальмологи Чортківської центральної міської лікарні зробили планові ін’єкції в очі 22 пацієнтам. За кілька годин вони відчули біль та печіння в очах, а згодом почали втрачати зір.
У пацієнтів діагностували гострий ендофтальміт – запальний процес внутрішньої оболонки очного яблука. Їм провели операції, однак краще після цього людям не стало.
До жодного з потерпілих зір не повернувся. Частині пацієнтів довелося видалити очні яблука.
За словами заступника начальника управління Нацполіції в Тернопільській області Андрія Ткачика, експертизи підтвердили, що препарат, яким робили ін’єкції, був підробкою.
Читайте по темі: Ворог вдарив по Харкову керованою авіабомбою
“Його не випускала фірма, яка здійснює виробництво цих препаратів, це доведено всіма експертизами. Ми маємо 20 потерпілих, двоє потерпілих вже померли й не дочекалися вироку суду. Хочу наголосити, що смерть не є наслідком ін’єкцій, це – вікове”, – зазначив він.
Першу підозру одному з лікарів висунули два тижні тому. Суд визначив йому майже мільйон гривень застави.
Наразі підозрюваних троє. Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу.
“Проблематика була в тому, що було багато потерпілих, призначено багато експертиз, експерти писали клопотання і ми проводили додаткові медичні експертизи. Потерпілі – переважно старшого віку, їх було складно доставляти до медзакладів”, – пояснив Ткачик.
Наразі правоохоронці працюють над оголошенням підозри головному лікарю лікарні, який приніс підроблений препарат.
Читайте по темі:
![](/upload/news/2024/08/01/187900_t.jpg)
![](/upload/news/2024/08/01/187854_t.jpg)
![](/upload/news/2024/08/01/187839_t.jpg)
![](/upload/news/2024/08/01/187837_t.jpg)
![](/upload/news/2024/08/01/187833_t.jpg)
![](/upload/news/2024/08/01/187830_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/31/187734_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/31/187727_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/31/187706_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/31/187704_t.jpg)
Коментарі:
comments powered by Disqus![](/upload/news/2024/08/03/188140_m.jpg)
![](/upload/news/2024/08/03/188136_m.jpg)
![](/upload/news/2024/08/03/188135_m.jpg)
![](/upload/news/2024/08/03/188134_m.jpg)
![](/upload/news/2024/08/03/188133_m.jpg)
![](/upload/news/2024/08/03/188129_m.jpg)
![](/upload/news/2024/08/03/188122_m.jpg)
![](/upload/news/2024/08/03/188121_m.jpg)
![](/upload/news/2024/08/03/188120_m.jpg)
![](/upload/news/2024/08/03/188119_m.jpg)
![](/upload/news/2024/08/03/188117_m.jpg)
![](/upload/news/2024/08/03/188116_m.jpg)