Колишнього кадебіста Вєдєнєєва звільнили з посади заступника директора Інституту українознавства під тиском громадськості

Колишнього кадебіста Вєдєнєєва звільнили з посади заступника директора Інституту українознавства під тиском громадськості
Колишнього кадебіста Вєдєнєєва звільнили з посади заступника директора Інституту українознавства під тиском громадськості

Вєдєнєєв був заступником голови Українського інституту національної памʼяті за часів президентства Януковича. У той період очільники цієї структури працювали на підтримку російської кампанії щодо заперечення Голодомору як геноциду українського народу.

Дмитра Вєдєнєєва звільнили з посади заступника директора Науково-дослідного інституту українознавства МОН України. 

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив історик, народний депутат IX скликання й колишній голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович:

«Декаґебізація в дії. Вєдєнєєв більше не заступник директора Інституту українознавства. Дякую усім небайдужим», — написав В’ятрович.

Він опублікував фото листа директора Науково-дослідного інституту українознавства Василя Чернеця, у якому той повідомляє заступнику міністра освіти і науки Денису Курбатову, що після того, «як у соцмережах прокотилася “хвиля обурення” щодо давніх публікацій Вєдєнєєва з приводу історії Голодомора», про які Чернець, «на жаль, не знав», він вирішив «врахувати думку громадськості» і звільнити колишнього кадебіста з посади заступника директора НДІ українознавства.

Про призначення Вєдєнєєва стало відомо з повідомлення Інституту у фейсбуці: «21 вересня 2023 року на зборах колективу Науково-дослідного інституту українознавства директор Василь Гнатович Чернець представив заступника директора з наукової роботи — доктора історичних наук, професора Вєдєнєєва Дмитра Валерійовича». У НДІ українознавства Вєдєнєєва представили як українського історика, військового аналітика та експерта, полковника запасу, який «у 2006 р. захистив докторську дисертацію на тему "Діяльність спеціальних підрозділів руху українських націоналістів та Української повстанської армії (1920–1950 рр.)" і написав понад 750 друкованих праць, у тому числі 50 монографій, навчальних посібників та науководокументальних праць».

Володимир В’ятрович різко розкритикував це призначення й оприлюднив щодо Вєдєнєєва інформацію, яка у повідомленні Інституту жодним чином не згадувалася:

«Одним із головних завдань Росії в історичній політиці в попередні десятиліття тому було заперечення геноцидного характеру Голодомору. Колосальні ресурси витрачалися на те, щоб так не сприймали його в Україні, не визнавали таким в світі. З приходом до влади в Україні Януковича Росія розпочала зносити здобутки визнання Голодомору геноцидом попереднього президента. Тому новий, обраний в 2010, вже на першому ж своєму виступі за кордоном весною цього року сказав, що нема підстав твердити про геноцид, була лиш загальна трагедія народів СРСР. Нове керівництво СБУ почало закривати архіви КГБ, де містилася інформація про події 1930-тих».  

Він зазначив, що головними інструментами цієї російської кампанії стали нові очільники Українського інституту національної памʼяті, структури, створеної за президентства Віктора Ющенка саме для дослідження Голодомору і поширення інформації про нього. 

«Це були комуніст Валерій Солдатенко та кадебіст Дмитро Вєдєнєєв. Обидва встигли наробити шкоди Україні, поки перший з них був директором УІНП, а другий його заступником. Обидва втекли з посад після втечі Януковича в 2014. І ось вчора дізнаюся, що Вєдєннєєв знову на посаді заступника директора. Щоправда вже не Інституту національної памʼяті, але все ж державної установи — Інституту українознавства. Це неприпустимо, тим паче під час війни — Вєдєнєєв озвучувач російських наративів про наше минуле», — наголосив Володимир В’ятрович. 

Він звернувся до Міносвіти та до міністра Оксена Лісового із закликом «виправити цю ганебну помилку».  

 «Особливо ганебну у рік, коли відзначаємо 90 роковини Голодомору. Той, хто стирав памʼять про його жертв, не повинен працювати в державних структурах», — підкреслив історик.

Сторінка для друку

Читайте по темі:

Продукти для військових постачає фірма, пов’язана з ексчиновниками Януковича
Амаамський вугільний проєкт: Олігархи-втікачі Арбузов і Курченко добувають вугілля на Чукотці
Порушень на 878 млн гривень: у столичній мерії відзвітувалися про результати аудиту ПрАТ “АК “Київводоканал”
Голову Тульчинської прокуратури звільнили через пів року після отримання хабаря
Олександр Кацуба та його зв’язки з Росією: чи повернеться корупція часів Януковича до України?
Максим Шкіль та група компаній "Автострада": Як отримувати великі державні контракти, попри корупційні скандали
У Києві прокурора звільнять через допомогу зловмиснику
Х виплатила 600 тисяч доларів чоловіку, звільненому за ігнорування Маска
"Велике будівництво" чи великий обман: як Максим Шкіль розбагатів на держзамовленнях
Затриманого на хабарі замміністра енергетики Олександра Хейла звільнили з посади

Коментарі:

comments powered by Disqus