Кредит для екснардепа Скуратовського: Як з «Укрінбанку» Клименка вивели понад 200 мільйонів гривень

Кредит для екснардепа Скуратовського: Як з «Укрінбанку» Клименка вивели понад 200 мільйонів гривень
Кредит для екснардепа Скуратовського: Як з «Укрінбанку» Клименка вивели понад 200 мільйонів гривень

Компанія екснардепа від Радикальної партії Сергія Скуратовського, який розшукується НАБУ, за допомогою інших осіб вивела з «Укрінбанку» бізнесмена Володимира Клименка понад 200 млн гривень.

У вересні 2010 року між фірмою дружини політика «Укрполіскорм» та банком було укладено про відкриття невідновлюваної мультивалютної лінії з лімітом у розмірі 60,9 млн гривень з наступними змінами внесених додатковими угодами до нього. Граничний термін повернення кредиту — 16 лютого 2018 року.

На підставі договору про переведення боргу від 30 серпня 2013, а також додаткової угоди було замінено позичальника з ТОВ «Укрполіскорм» на ТОВ «Укр поліскорм».  В період до 14 січня 2014, згідно з кредитним договором № 4706, ПАТ «Укрінбанк» було перераховано на рахунки ТОВ «Укрполіскорм» кредитних коштів в сумі 60,9 млн гривень.

Крім того, між ПАТ «Укрінбанк» та ТОВ «Укрполіскорм» укладено кредитний договір від 27 серпня 2012 № 4804 про відкриття невідновлюваної мультивалютної лінії з лімітом у розмірі 159,5 млн гривень з врахуванням відповідних змін внесених додатковими угодами до нього. До вересня 2014 року банку перевів компанії 161 млн гривень. Кредитні кошти, згідно з умовами даного кредитного договору, від ТОВ «Укрполіскорм» не були повернуті ПАТ «Укрінбанк» у сумі 136 млн гривень.

Кредитні кошти, отримані ТОВ «Укрполіскорм» на підставі вказаних кредитних договорів, в основному використовувались для поповнення оборотних коштів та фінансування будівництва, а саме багатоквартирних житлових будинків з вбудованими нежитловими приміщеннями по вул. Горького та П. Чубинського в с. Софіївська Борщагівка, Києво-Святошинського району, Київської області. Однак дружина Скуратівського, діючи у складі організованої групи, будучи в ній як співорганізатор, реалізувавши спільно розроблений з її учасниками єдиний злочинний план, щоб привласнити 112 млн гривень, тобто, вчинила злочин, передбачений ч. 5 ст. 191 КК.

Читайте по темі: Як одіозна Юрченко, заволодівши землею на мільйони доларів, очолила "боротьбу з корупцією" в Броварській РДА

Детективи НАБУ також встановили, що згідно з договором поворотної позики (безпроцентної) від 6 березня 2013 року, укладеним між ТОВ «Укрполіскорм» і Скуратовським, а також додатковою угодою від 23 липня 2013 року до договору, фірма мала надати нардепу безвідсоткову позику на суму 20 млн гривень терміном на 5 років. Кінцевою датою повернення грошей вказана дата 23 липня 2018 року. Загалом фірма надала нардепу позику в 17,7 млн гривень. Однак у деклараціях за 2015-2017 роки Скуратовський не вказав цю позику або її повернення фірмі.

Цікаво, що у жовтні «Укрінбанк» офіційно визнано неплатоспроможним. Втім, тимчасова адміністрація не врятувала ситуацію. Вже через місяць після її введення — 26 січня, банк офіційно визнано банкрутом, проте Володимир Клименко так просто не здався. У липні сайт Фонду гарантування вкладів фізичних осіб повідомив, що за даними єдиного держреєстру, приватний нотаріус 13 липня вніс до нього зміни, згідно з якими банк перейменований на ПАТ «Укрінком», а юрадреса змінилася з Києва на Сєвєродонецьк (Луганська область).

Наразі Клименко судиться з ФГВФО щодо ліквідації банку та врятування його активів.  Також, «врятувавши» банк від банкрутства він намагається тепер отримати активи екснардепа Скуратовського – ЖК «Софія Київська» (Києво-Святошинський район області). Але робити він почав це тільки у 2018 році. Тоді ж було опубліковане звернення від трудового колективу «Укрінкому» від імені голови правління Алли Ільюченко, де висловили висловив вдячність генеральному прокурору Юрію Луценку за те, що він взяв під свій особистий контроль резонансну справу на 202,5 млн гривень, до якої причетний нардеп Серій Скуратовський. Також він повторив подібний фінт у 2021 році.

«Ми не збираємося відступати і списувати півмільярда гривень на збитки. ЖК «Софія Київська» побудована за кредитні гроші, за гроші, які видав “Укрінбанк”, на жаль, видав, як виявилося, недобросовісному забудовнику – ТОВ “Укрполіскорм”. Вже давно не секрет, хто (чия фігура) стоїть за цією непомітною назвою – “Укрполіскорм”, хто основний вигодонабувач привласнених активів, кому у дохід пішли гроші, отримані від приватних інвесторів за продаж квартир, що знаходяться в іпотеці у банку – Скуратовський Сергій Іванович – у недавньому минулому народний депутат VIII скликання. Глава комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства… Зараз вже не сховатися за депутатським статусом. Та й зміна учасників ТОВ “Укрполіскорм”, його по суті фіктивне банкрутство, і навіть зміна забудовника на нову компанію ТОВ “Софія Буд Груп” теж не допоможе”», – коментує голова правління банку Володимир Клименко.

Однак виникає логічне питання, чому кредити продовжили надавати після Революції Гідності та як це посприяло банкрутству «Укрінбанку»?

 

Сторінка для друку

Читайте по темі:

У Чернівцях суддя Ярема отримала від чоловіка в подарунок позашляховик
Депутат від «Слуги народу» Колєв отримує компенсацію на оренду квартири, маючи збережень 136 тисяч доларів готівкою та 1 мільйон гривень у банку
У Нідерландах оштрафували компанію за допомогу Росії у будівництві Кримського мосту
Судді Київського окружного адмінсуду Колесніковій мати подарувала 2 мільйони гривень готівкою
У Кривому Розі, попри кримінальну справу, знову внесли завищені ціни в кошторис укриття вартістю 63 мільйони
Депутат ВР Шинкаренко придбав кімнату за 3,4 мільйона гривень
Компанія "Автострада" Максима Шкіля без конкурентів отримала підряд на 14 мільярдів на добудову метро на Виноградар
Член наглядової ради державного "Приватбанку" Юлія Мецгер придбала Mercedes за 3 мільйони
Планує вивести гроші з України? Столична забудовниця Владислава Молчанова зареєструвала фірми у Великій Британії
Суддя Малиновського райсуду Одеси Леонов під час війни отримав квартиру від матері

Коментарі:

comments powered by Disqus