За гімн України і повітряні кульки українку в Москві засудили до 12 років

За гімн України і повітряні кульки українку в Москві засудили до 12 років
За гімн України і повітряні кульки українку в Москві засудили до 12 років

2-й Західний окружний військовий суд у Москві засудив громадянку України Христину Любашенко до 12 років позбавлення волі, визнавши винною у поширенні "фейків" про російську армію та "участь у терористичній організації".

Про це пише Медіазона.

Зазначається, що вирок пов’язаний із двома акціями 8 травня 2023 року. Любашенко, за версією слідства, спочатку поставила на вікно орендованої квартири в підмосковному місті Долгопрудному колонки і голосно включила запис з антивоєнною промовою та гімном України (це кваліфікували як поширення фейків). Пізніше на Воробйових горах у Москві вона запустила повітряні кульки з біло-синьо-білим прапором. Після цього її було затримано. 

Запуск кульок слідство визнало ознакою участі в терористичній організації (біло-синьо-білий прапор, крім іншого, є символом визнаного владою РФ терористичним легіону "Свобода Росії", який воює на боці України).

Українка Кристина Любашенко раніше жила в Києві з хворою на онкологію матір’ю, дідусем із деменцією та двома доньками. Після 24 лютого 2022 року сім’я переїхала до Швейцарії та отримала там притулок. Грошей на життя не вистачало. Кристина познайомилась із сусідом Віталієм Юрченком, який "видавав себе за біженця з України". Спочатку він давав у борг, а потім попросив українку за гроші поїхати у Москву, і провести там мирну акцію - запустили в небо блакитно-жовті повітряні кулі. Потім додалися інші вимоги, а коли Любашенко відмовилася брати участь в акції, їй стали погрожувати.

За словами адвокатки, листування, під час якого Юрченко шантажував жінку долею її дітей, є в матеріалах справи. Адвокатка також звернула увагу на те, що співробітники російських правоохоронних органів, які затримали Любашенко, заздалегідь мали інформацію про підготовку її акції з кульками, хоча вона нікому про неї не повідомляла.

Читайте по темі: Що «накопала» СБУ проти партії «Наш край» і чому її заборонили

Адвокат просила суд закрити справу через відсутність ознак складу злочину. Своєю чергою, прокурор наполягав на 15-річному терміні.

Сторінка для друку

Читайте по темі:

Австрія спрощує працевлаштування для українських біженців
Багатодітна жінка майже рік адмініструвала групу для ухилянтів Прикарпаття
Суд Панами виправдав 28 осіб обвинувачених у справі про "панамські документи", - ЗМІ
Мешканка Тернопільщини, яка сокирою погрожувала слідчій, отримала вирок
На Херсонщині за проведення референдуму жінку увʼязнили на 6 років: не повірили у катування її чоловіка-атовця
Прокурор Одеської області поскаржився на суддю Кічмаренка, котрий виправдав фігурантів справи «Глибоководного випуску»
Суд відмовив Алеку Болдуїну у закритті справи про вбивство українки Галини Гатчінс
У червні окупанти набрали сотню підлітків на ТОТ до "юнармії" РФ, - ЦНС
Судили співробітника ДСНС із Дніпра: здавав паролі на блокпостах російській ФСБ
Жителя Сумщини судять за виготовлення зброї для захисту села від окупантів

Коментарі:

comments powered by Disqus