Перша леді Туреччини Еміне Ердоган закликала до миру в Україні
![Перша леді Туреччини Еміне Ердоган закликала до миру в Україні](/upload/news/2022/07/24/44644.jpg)
Туреччина хоче покласти край війні в Україні, заявила перша леді країни, закликавши до миру та спільних зусиль для запобігання майбутнім конфліктам у всьому світі.
Про повідомляє Anadolu.
Анкара продовжує “використовувати всі дипломатичні інструменти на найвищому рівні і прагне покласти край цій війні”, — заявила Еміне Ердоган у відеозверненні до Другого саміту перших леді та джентльменів, який пройшов у столиці України у суботу.
Захід “Україна та світ: майбутнє, яке ми будуємо разом” провела перша леді України Олена Зеленська.
“Я вважаю, що відновлення того, що було зруйноване війною, і об’єднання рук усього світу стане найсильнішим щитом від майбутніх війн”, – сказала Ердоган.
Вона додала, що війна в Україні призвела до того, що кількість біженців у всьому світі перевищила 100 мільйонів, наголосивши, що “хоча війна зачіпає всіх, жінки та діти страждають непропорційно”.
Вона сказала, що діти становлять близько 5 мільйонів людей, які переміщені в результаті війни в Україні. “У Туреччині перебуває близько 1300 жертв української війни, у тому числі сироти та їхні опікуни”, – додала вона.
Отримавши лист від Зеленської, Ердоган сказала, що вона запустила ініціативу, в рамках якої діти отримують психологічну підтримку та організуються культурні заходи, щоб допомогти їм впоратися з досвідом, що травмує.
Вона додала, що турецький інститут Юнуса Емре також розпочав курси турецької мови приблизно для 1200 із цих дітей.
За словами Ердоган, українські діти також були включені у святкування національних свят у Туреччині, а спеціально для них найближчими днями буде проведено триденний захід науки, культури та мистецтва.
Щодо гуманітарних зусиль в Україні та сусідніх країнах, вона сказала, що Туреччина вже доставила 100 вантажівок допомоги в Україну та Молдову.
Читайте по темі:
![](/upload/news/2024/07/23/186526_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186523_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186521_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186516_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186514_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186500_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186497_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186495_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186491_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186489_t.jpg)
Коментарі:
comments powered by Disqus![](/upload/news/2024/07/23/186526_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186525_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186524_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186517_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186515_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186514_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186513_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186512_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186511_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186510_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186509_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186508_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186504_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186502_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186501_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/23/186500_m.jpg)