Депутати пропонують збільшити штрафи за паркування на місцях для людей з інвалідністю
Паркомісць для людей з інвалідністю незабаром може побільшати, враховуючи запит суспільства і реалії наслідків повномасштабної війни. Водночас слід збільшити штрафи за паркування на цих місцях для людей, які інвалідності не мають. Сума штрафу до 2000 грн, що діє наразі, замала і може зрости в рази.
Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.
«Щоб якось виправляти цю ситуацію у нових державних будівельних нормах, які почали діяти ще до війни, було передбачено збільшення паркомісць при зведенні обʼєктів житлової нерухомості. Але забудовники, які намагаються зменшити свої витрати, подекуди цю норму ігнорують. Тому паркомісць недостатньо і люди змушені паркуватися там, де можуть. Наприклад, на місцях, призначених для людей з інвалідністю», — наголосила Шуляк.
За її словами, транспортна інфраструктура, зокрема у великих містах, не відповідає реальним потребам. Забудовники часто ігнорують вимоги щодо забезпечення достатньої кількості паркомісць, що змушує людей паркуватися у непризначених місцях, зокрема й на паркомісцях для людей з інвалідністю.
Як приклад Шуляк навела інцидент у Львові, коли ветеран зробив зауваження водію за паркування на місці для людей з інвалідністю, однак натомість отримав образи і навіть спробу наїзду.
Читайте по темі: Авіакомпанію JetBlue оштрафували на 2 мільйони доларів за систематичні порушення графіку польотів
У найближчі роки уряд планує:
- Підвищити штрафи для порушників.
- Збільшити кількість паркомісць для людей з інвалідністю.
- Вдосконалити контроль за виконанням будівельних норм.
Також у Верховній Раді розглядають законопроєкт №10308, який має врегулювати питання розміщення МАФів та парковок. Шуляк підкреслила, що документ стикається із спротивом, але є надія, що він буде ухвалений.
«Можна переконувати словами, але якщо вони не працюють, мають бути дії. Як бачимо, лагідно вмовляти не порушувати законодавство, подекуди не спрацьовує. Тому, думаю, є сенс діяти. З евакуаторами спрацювало – люди зрозуміли, що це дорого. Отже має спрацювати у випадку паркування на місцях для людей з інвалідністю», — резюмувала Олена Шуляк.